Ponte 20 Chlapčenské kožené topánky

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
28, 30

43,70 €
pár

Topánky sú ideálne pre deti s plochými nohami či padajúcimi členkami. viac

Výrobca: PonteKód produktu: DA03-4-1342 Doprava a platba

Topánočky vyrába tá istá firma, ktorá robí aj obľúbenú značku detskej obuvi D.D.step. Sú pohodlné, odľahčené, celokožené. Sú vyrábané z materiálov najvyššej kvality.  Vo vnútri je vyberateľná, jemne tvarovaná kožená stielka.

Niekedy však musíme pomôcť detské nohe, aby bolo dosiahnuté správneho držania tela. V prípade, že svaly a väzy nie sú schopné držať krok s náhlym rastom dieťa, je dobré nosiť obuv so supináciou. Ak chceme zabrániť prepätím väzov a svalov okolo päty a podpätku päty dovnútra, je správne zvoliť topánky, ktoré môžu pomôcť udržať nohu v správnej polohe.

Pätná časť supinantnej topánky je uzavretá, zaisťuje pevné držanie, a je naklonená zvnútra smerom von. Supinácia znamená, že podrážka vo vnútri topánky zdvihne o 5 mm, čím sa podrážka nakloní tak, aby boli os päty a holennej kosti dieťaťa rovnobežné, čím sa zabráni tvorbe nôh do X a bolestí nôh dieťaťa pri chôdzi, čím je možné zabrániť pozdĺžnemu prepadnutiu klenby, skolióze, napätiu a poraneniu väzov kolena.

5mm náklon je umiestnený medzi podrážku a vnútorné stielku, takže v podstate nie je vidieť. Tvar špičky je navrhnutý tak, aby tu bol dostatok miesta pre prsty a ich voľný pohyb. Topánky sú vybavené vnútornou výstuhou päty.

Materialové zloženie:

Materiál: koža

Podšivka: koža

Stielka:  jemne tvarovaná, kožená, vyberatelná

Zapínianie: 2x suchý zips

Veľkosť Vnútorná dĺžka Vnútorná šírka
26 16,1 6,5
27 16,9 6,6
28 17,6 6,7
29 18,4 6,9
30 19,2 7
31 19,8 7,1

Vnútornú dĺžku sme pre Vás osobne premerali meradlom PLUS12. K odmeranej dĺžke chodila je potrebné pridať nadmerok 0,5 - 1 cm. Ak používate na meranie meradlo PLUS12, nadmerok nepripočitávajte, pretože meradlo priratáva 1,2cm naviac k reálnej dĺžke chodila dieťaťa.

Parametre
Vnútorná dĺžka 17,6, 19,2
Vnútorná šírka 6,7, 7,0
Farba Šedá
Pohlavie Chlapec
Typ nôžky normálna, širšia, užšia, dominantný palec
Typ Klasická obuv
Materiál Hladká koža