Ponte 20 Chlapčenské kožené topánky

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
28 30

43,70 €
pár

Topánky sú ideálne pre deti s plochými nohami či padajúcimi členkami. viac

Výrobca: PonteKód produktu: DA03-4-1342 Doprava a platba

Topánočky vyrába tá istá firma, ktorá robí aj obľúbenú značku detskej obuvi D.D.step. Sú pohodlné, odľahčené, celokožené. Sú vyrábané z materiálov najvyššej kvality.  Vo vnútri je vyberateľná, jemne tvarovaná kožená stielka.

Niekedy však musíme pomôcť detské nohe, aby bolo dosiahnuté správneho držania tela. V prípade, že svaly a väzy nie sú schopné držať krok s náhlym rastom dieťa, je dobré nosiť obuv so supináciou. Ak chceme zabrániť prepätím väzov a svalov okolo päty a podpätku päty dovnútra, je správne zvoliť topánky, ktoré môžu pomôcť udržať nohu v správnej polohe.

Pätná časť supinantnej topánky je uzavretá, zaisťuje pevné držanie, a je naklonená zvnútra smerom von. Supinácia znamená, že podrážka vo vnútri topánky zdvihne o 5 mm, čím sa podrážka nakloní tak, aby boli os päty a holennej kosti dieťaťa rovnobežné, čím sa zabráni tvorbe nôh do X a bolestí nôh dieťaťa pri chôdzi, čím je možné zabrániť pozdĺžnemu prepadnutiu klenby, skolióze, napätiu a poraneniu väzov kolena.

5mm náklon je umiestnený medzi podrážku a vnútorné stielku, takže v podstate nie je vidieť. Tvar špičky je navrhnutý tak, aby tu bol dostatok miesta pre prsty a ich voľný pohyb. Topánky sú vybavené vnútornou výstuhou päty.

Materialové zloženie:

Materiál: koža

Podšivka: koža

Stielka:  jemne tvarovaná, kožená, vyberatelná

Zapínianie: 2x suchý zips

Veľkosť Vnútorná dĺžka Vnútorná šírka
26 16,1 6,5
27 16,9 6,6
28 17,6 6,7
29 18,4 6,9
30 19,2 7
31 19,8 7,1

Vnútornú dĺžku sme pre Vás osobne premerali meradlom PLUS12. K odmeranej dĺžke chodila je potrebné pridať nadmerok 0,5 - 1 cm. Ak používate na meranie meradlo PLUS12, nadmerok nepripočitávajte, pretože meradlo priratáva 1,2cm naviac k reálnej dĺžke chodila dieťaťa.

Parametre
Vnútorná dĺžka 17,6, 19,2
Vnútorná šírka 6,7, 7,0
Farba Šedá
Pohlavie Chlapec
Typ nôžky normálna, širšia, užšia, dominantný palec, spevnená päta
Typ Klasická obuv
Materiál Hladká koža
Vnútorná dĺžka 17,6, 19,2
Vnútorná šírka 6,7, 7,0
Farba Šedá
Pohlavie Chlapec
Typ nôžky normálna, širšia, užšia, dominantný palec, spevnená päta
Typ Klasická obuv
Materiál Hladká koža